Назад
location На замітку

Туристична страховка. Потрібна чи можна заощадити?

Туристична страховка, Favorite Travel Agency

 

Відразу відповімо на це запитання: так, туристична страховка для подорожей за кордон необхідна. Навіть, якщо хочеться заощадити на поїздці, відмовлятися від поліса не варто. Є три основні причини, чому це важливо: безпека, здоровий глузд і вимоги закону.

 

Відповідно до статті 16 Закону України «Про туризм», кожен громадянин України, вирушаючи за кордон, зобов’язаний мати при собі страховий договір. Це забезпечує захист у разі непередбачених ситуацій зі здоров’ям на території іншої країни. Такий документ дає змогу пройти амбулаторне або стаціонарне лікування за рахунок страхової компанії, а не за власні кошти. Лікування за кордоном, як правило, коштує недешево. Наприклад, прийом лікаря-фахівця в Польщі обійдеться приблизно в 200 злотих (більше 2000 грн.), що набагато вище вартості самого поліса.

Telegram - канал Favorite Travel Agency

 

Чи перевіряють страховку під час перетину кордону?

Навіть якщо у вас раніше не перевіряли страховку в аеропорту або інших пунктах пропуску на кордоні, це не означає, що так буде завжди. Контроль наявності страхового поліса може проводитися як на території України, так і в країні прибуття. Прикордонні служби мають право вимагати документи, що підтверджують мету вашого візиту, включно з бронюванням житла, зворотним квитком і туристичною страховкою. Відсутність будь-якого з цих документів може створити складнощі та зіпсувати враження від поїздки.

Тим, хто купує пакетні тури, страховка часто надається автоматично, але її умови та покриття варто уточнювати окремо.

 

Що покриває туристична страховка?

Страхові компанії пропонують різні пакети послуг, від базових, до розширених. У стандартний пакет зазвичай входять:

  • Лікування в стаціонарі або амбулаторне лікування;
  • Виклик швидкої допомоги або лікаря;
  • Покриття витрат на ліки;
  • Репатріація тіла в країну постійного проживання.

Додаткові послуги можуть включати оплату зв’язку, візит родича в разі серйозних травм, компенсацію за загублений багаж або затримку рейсу.

 

Підібрати турстраховку, Favorite Travel Agency

 

На що звернути увагу під час вибору страховки?

Ліміт покриття: поліс може мати ліміт у 30 000 € або 50 000 € на надання медичної допомоги.

Активний відпочинок та екстремальні види спорту: якщо ви плануєте займатися дайвінгом, катанням на квадроциклах, лижах або іншим екстремальним спортом, знадобиться розширена страховка.

Асистанс: це партнерська компанія страхової, яка організовує допомогу за кордоном. Від її роботи залежить, наскільки оперативно і якісно буде надано підтримку.

Зона дії поліса: він може бути дійсний тільки в Європі, в окремій країні або по всьому світу.

 

Як діє туристична страховка за кордоном?

Якщо ви відчули нездужання, отримали травму або у вас з’явилися інші симптоми, необхідно зателефонувати до асистанс-компанії за вказаним у полісі номером. Оператор дасть інструкції щодо подальших дій, може викликати лікаря на місце або скерувати до відповідного медичного закладу.

Важливо не звертатися самостійно в першу-ліпшу лікарню, оскільки це може вплинути на компенсацію!

Instagram Favorite Travel Agency

 

Існує два способи відшкодування витрат

Пряме покриття витрат страховою компанією. У цьому випадку ви не оплачуєте послуги, страхова робить це за вас.

Компенсація після повернення додому. Ви оплачуєте послуги самостійно, а потім надаєте чеки страховій для відшкодування витрат.

Умови щодо відшкодування прописані в договорі, тому важливо уважно вивчити його текст!

 

У яких випадках страхова компанія не відшкодує витрати?

У страховому договорі завжди вказуються винятки, за яких поліс не діє. Сюди належать ситуації, коли турист порушує закони країни перебування, перебуває під впливом алкоголю/наркотичних засобів або загострюються хронічні хвороби. Повний список таких винятків завжди міститься в договорі.

 

Як оформити страховку для виїзду за кордон?

Можна оформити страховку в офісі будь-якої страхової компанії, але набагато зручніше зробити це онлайн. Наприклад, на сайті hotline.finance можна придбати електронний поліс, який не потребує печатки та є офіційним підтвердженням страхування.

Порівнюйте умови та вартість різних програм, щоб забезпечити собі надійний захист на час подорожі.

 

Що ще почитати?

 

Поділитись: viber facebook /telegram