Назад
location Як дістатися

Пересадка в аеропорту Дубая: все, що потрібно знати туристові

Дубайський аеропорт — один із найсучасніших і найбільших у світі. Це справжнє місто, в якому вирує своє життя і через яке щодня проходять десятки тисяч туристів. Місце, безперечно, цікаве, ось тільки для недосвідчених мандрівників транзит в аеропорту Дубая може стати справжнім квестом. У цій статті розберемося з основними нюансами, про які слід знати, якщо на вас чекає пересадка в цьому хабі.

Пересадка в аеропорту Дубая все, що потрібно знати туристові

Пересадка в аеропорту Дубая

Загалом у дубайському аеропорту (DXB) три пасажирські термінали та один VIP-термінал. Термінал 1 і Термінал 3 з’єднані транзитною зоною, з міста до них можна дістатися червоною гілкою метро. Станції метро знаходяться прямо перед входом у термінали та доступні із зони прибуття. Час роботи: з 6:00 до 22:15, щоденно.

 

А ось до Терміналу 2 потрібно добиратися автобусом як з міста, так і у випадку, якщо вам потрібно переїхати з одного терміналу в інший. Між усіма терміналами курсують шатли приблизно кожні 10-20 хвилин, але не варто обнадіюватися.

 

Справа в тому, що аеропорт у Дубаї справді величезний. Навіть, якщо вам не потрібно робити переїзд між терміналами, ви легко можете там заплутатися. А вже, якщо другий виліт у вас запланований з іншого терміналу — будьте готові до того, що:

  • Дорога між терміналами 1 і 3 може зайняти цілу годину (навіть попри те, що вони мають єдину транзитну зону);
  • Дорога між терміналами 1 і 2 або 3 і 2 взагалі займає до 2 годин (їхати на шатлі всього 20 хвилин, більше часу витрачається на його очікування, митний контроль і реєстрацію на другий рейс).

 

Трансфер з одного терміналу до іншого може також затягнутися ще й через багаж. Тому радимо наперед дізнатися у перевізника або на стійці реєстрації, чи можна зареєструвати свій багаж одразу до кінцевого пункту (тоді його перенесуть на потрібний літак без вашої участі). Але така можливість є лише у випадку, якщо обидва перельоти здійснює одна авіакомпанія або перевізники-партнери.

 

Також при пересадці в Дубаї важливо пам’ятати, що рейс до Дубаю повинен прибути не пізніше ніж за 3 години до вильоту другого рейсу, оскільки пасажири повинні прибути до виходу на посадку не пізніше ніж за 45 хвилин до вильоту.

 

Безкоштовне харчування в аеропорту Дубая

Якщо ви летите авіакомпанією Emirates рейсом із тривалою пересадкою в Дубаї (більше чотирьох годин) або ваш рейс затримується, вам видадуть ваучери на харчування у фастфуд-ресторанах аеропорту. Нічого розкішного, ясна річ, не запропонують — здебільшого гамбургери чи піца та напій до них, але бонус все одно приємний.

 

Отримати ваучер на безкоштовне харчування можна на інформаційній стійці Emirates у Терміналі №3, показавши посадкові талони.

 

Безкоштовні дитячі коляски в аеропорту Дубая

Як не дивно, але місць для дитячого дозвілля в аеропорту Дубая не так багато. Але, є, наприклад, спеціальні дитячі туалети та безкоштовні коляски, які можна взяти на спеціальних стелажах Emirates у всіх терміналах.

 

До речі, якщо хочете укласти дитину поспати, вирушайте до гейтів В27-В28. Тут є зручні лежаки, якими можна скористатися абсолютно безкоштовно.

 

Безкоштовний душ в аеропорту Дубая

Зрозуміло, що при тривалому перельоті дуже хочеться освіжитися. У дубайському аеропорту подбали про це і навіть дали можливість користуватися душовими безкоштовно. Знаходяться вони у туалетній кімнаті біля Гейта 120, Терміналу 1.

 

Також є платні душові кімнати біля Гейта 117, Терміналу 1. Вказівників на них чомусь немає, деталі та ціни уточнюйте на інформаційній стійці.

 

Термінал 1

Він же термінал імені шейха Рашида, найпопулярніший і найбільший. Обслуговує понад 120 авіакомпаній світу (40 стійок паспортного контролю і 60 гейтів). Саме в Терміналі 1 знаходяться магазини Dubai Duty Free, а також безліч ресторанів, бізнес-центр, лаундж бізнес-класу (відкритий, до речі, для всіх), молитовні кімнати і навіть п’ятизірковий готель.

 

Тут також розташовано п’ять стійок реєстрації транзитних пасажирів. Вони знаходяться в залі прибуття і позначені літерами A і B (для пасажирів Emirates), C і D (для пасажирів інших авіакомпаній) і E (для прибулих в Термінал 2).

 

Термінал 2

Він обслуговує лоукостери та чартерні рейси. Саме тут базується арабський авіоперевізник Flydubai і тут же авіакомпанія відкрила двоповерховий бізнес-лаундж з безкоштовним Wi-Fi та харчуванням. Тут також є магазини безмитної торгівлі, ресторани та кафе, але їх вже значно менше. Для пасажирів першого та бізнес-класів є зручні зали очікування.

 

Термінал 3

Найсвіжіший термінал, побудований у 2008 році і повністю відкритий лише у 2011 році. Тут базується авіакомпанія Emirates. Для зручності пасажирів — зали очікування, два бізнес-лаунджі для пасажирів бізнес-класу авіакомпанії Emirates, молитовні кімнати, ресторани, фітнес-центр, магазини безмитної торгівлі, п’яти- та чотиризірковий готелі.

 

У Терміналі 3 є три стійки реєстрації для транзитних пасажирів, вони позначені літерами G, H та J.

 

Що ще почитати?

 

Поділитись: viber facebook /telegram